Atsauksmes


Pateicība par kvalitatīvu darbu!

Vēlos pateikties Jūsu komandai par kvalitatīvi veiktu darbu!

No pirmā zvana menedžerim Valērijam līdz logu uzstādīšanai viss bija vislabākajā kvalitātē.

Atbildes uz uzdotajiem jautājumiem tika sniegtas saprotamas un konkrētas, neradot apjukumu un pārpratumus.  

Atsevišķs paldies montāžas puišiem, kurus es augstu novērtēju par kārtību, punktualitāti un akurātumu. Paldies par darbu un brīnišķīgo komandu!

Ar cieņu, Anna
(Uzstādīšanas adrese Kaivas, Rīga) 


Logu un durvju izvēles kritēriji

Pakešu logu un durvju izvēle jāsāk ar vēlmju uzskaitījumu, kuru noskaidrošana ļaus noformulēt prasības logu piegādātājam. Plašāk logu un balkona durvju konstrukciju veiktspējas raksturlielumi.

Lai Jūsu vēlmes neaprobežotos ar „labi em un lēti em" logi em, apskatīsim situācijas, ar kurām jūs visticamāk nevēlaties saskaries pēc pakešu logu uzstādīšanas un vienlaicīgi apskatīsim iespējamos risinājumus, kurus iespējams paredzēt pirms tiek pasūtīti jaunie pakešu logi un durvis.

 

1.    Aukstā laikā jūtams, ka no logi em telpās nonāk auksta gaisa plūsmas.

 • Atkarībā no ēkas novietojuma jāizvēlas logi ar situācijai atbilstošu vēja slodžu izturību. Šīs prasības atšķirsies dzīvoklim 16.stāvā vai jūras piekrastē un dzīvoklim pagalma ēkas 2 stāvā.
 • Citreiz šāds iespaids var rasties logiem ar divu stiklu paketi, kas atrodas dziļākā ailē, jo siltā gaisa cirkulācija gar iekšējā stikla virsmu ir mazāka un virs palodzes temperatūras atšķirības var būt jūtamas. Lai mazinātu temperatūras atšķirības ir nepieciešams izvēlēties logus ar divkameru stikla paketi (trīs stiklu pakete). Energoefektīvām stikla paketēm, ja tās izgatavotas ar 2 siltumu aizturošiem (selektīvajiem) stikliem būs ievērojami augstāka iekšējā stikla virsmas temperatūra.
 • Logu ekspluatācijas laikā blīvējumi ir nolietojušies vai tie tikuši bojāti jau būvniecības laikā, tad nepieciešama to nomaiņa. No regulāras logu profilaktiskās apkopes ir atkarīgs arī blīvējumu stāvoklis un spēja nodrošināt konstrukcijas hermētiskumu. Logus jāizvēlas tādus, kuros nepieciešamības gadījumā blīvējumus iespējams viegli un ātri nomainīt pret jauniem.
 • Ja telpās nav ierīkota svaiga gaisa pieplūdes ventilācija, bet darbojas tikai gaisa nosūcēji, tad ir tikai likumsakarīgi, ka gaiss ieplūst caur vietām, ar zemāko pretestību, un salīdzinājumā ar mūra sienām, logu spēja pretoties vilkmei būs mazāka.

 

2.    Uz logu ailēm telpas pusē veidojas pelējums, stipra sala laikā loga ailes apakšējā daļa dažreiz pat apledo.

Iemesli šai problēmai vismazāk ir saistīti ar materiāliem no kuriem izgatavoti logi, PVC logu rāmja/aplodas profilu kameru skaitu (3, 4, 5 vai 6 kameras) vai PVC logu iebūves dziļumu (60mm, 70mm un vairāk).

Iespējamie celoņi ar kuriem visbiežāk nākas sastapties objektos:

 • Logs ir iebūvēts caursalstošā ārsienas zonā;
 • Loga montāžas šuvei nav veikta pietiekami aizsardzības pasākumi, kā rezultātā montāžas putas vai cits šuves aizpildījuma materiāls ir zaudējis savas siltumizolējošās īpašības, uzsūcis mitrumu un ziemas periodā caursalst;
 • Logs nav pietiekoši iestiprināts sienā, zaudējis atbalstu un siltumizolācijas materiālā loga novietojumam mainoties ir izveidojusies plaisa;
 • Nepietiekama siltumizolācija loga montāžas šuvē un īpaši palodžu zonā;

Risinājums:

 • Veikt logu ailu siltināšanu vietās, kur pastāv caursalšanas risks;
 • Logu montāžā pielietot hermetizējošas un tvaika izolējošas lentas;
 • Novērst iespējamos termiskos tiltus visā logu perimetrā;
 • Starp palodzes profilu un loga rāmi jāuzstāda papildus hermetizējoša lenta;

 

3.    Apkures sezonā uz stikla paketēm veidojas kondensāts.

Arī šo problēmu iespējams risināt ar divkameru stikla paketēm, bet ņemot vērā tradicionāli augsto mitruma līmeni telpās, kondensāta rašanās iespēju papildus var mazināt izvēloties stikla paketes ar polimēra atdalītājiem (starplikas starp stikliem);

 

4.  Energoresursi nepārtraukti sadārdzinās un proporcionāli pieaug siltuma tarifi un apkures izmaksas.

Jo zemāks būs logu siltumcaurlaidības koeficients Uw (W/m2*K), jo mazākiem vajadzētu būt izdevumiem par apkuri. Tomēr jāņem vērā, ka logi aizņem tikai daļu no norobežojošo konstrukciju laukuma, tāpēc šis samazinājums būtu attiecināms un logu laukumu.

Jebkurā gadījumā jāņem vērā, ka jebkurš apkures tarifu palielinājums jūsu izdevumus ietekmēs mazāk, ja vien jūs iegādāsieties energoefektīvus logus.

Nav liela māksla iztērēt naudu par energoneefektīviem PVC logiem, tomēr māksla ir nopelnīt naudu, lai varētu apmaksāt arvien pieaugošos komunālo pakalpojumu rēķinus.

 

5.   Pēc logu nomaiņas dzīvoklī ir pasliktinājusies gaisa kvalitāte - gaiss kļuvis mitrs un sastāvējies.

Šī ir izplatīta problēma visās telpās, kurās nenotiek gaisa apmaiņa. Jaunie pakešu logi ir salīdzinoši hermētiski, tāpēc jums ir jārisina gaisa apmaiņas jautājums, lai jūsu ģimenei nenāktos dzīvot diskomfortā.

Pastāv sekojoši telpu vēdināšanas paņēmieni:

 • Loga ilgstoša turēšana atgāztā stāvoklī vai „mikroventilācijas" režīmā. Šis ir kategoriski nepieņemams risinājums no energoefektivitātes viedokļa, jo rada lielākus siltuma zudumus nekā jūsu vecie logi, atdziest arī logu ailes, uz kurām kondensējas mitrais telpu gaiss, ievērojami pieaug risks saaukstēties.
 • Strauja gaisa apmaiņa ar logu īslaicīgas atvēršanas un tādējādi radītu caurvēju. Šis bezmaksas vēdināšanas paņēmiens ir gana efektīvs, jo nerada papildus izmaksas, tomēr vēdināšanai īslaicīgi atverot logu ir sekojoši trūkumi:
 1. kādam ar to jānodarbojas regulāri;
 2. nav iespējams noteikt nepieciešamo vēdināšanas laiku un apjomu;
 3. pirms vēdināšanas nepieciešams izslēgt sildelementus, lai vēdināšanas laikā tie nesāk strādāt maksimālā režīmā;
 4. tiek radīts caurvējš dzīvojamās telpās un pastāv saaukstēšanās risks.
 • Autonomas mehāniskās ventilācijas iekārtas. Šis ir risinājums ar kura palīdzību var panākt konkrētajai dzīvojamai telpai nepieciešamo gaisa pieplūdes apjomu. Šādas sistēmas parasti piegādā aukstu gaisu, kas jāuzsilda ar šīs pašas iekārtas vai ēkas siltumnesēju palīdzību.
 • Rekuperācijas sistēmas. Šis ir efektīvākais gaisa apmaiņas veids, jo izplūstošais siltais gaiss nodrošina ieplūstošā aukstā gaisa uzsildīšanu līdz temperatūrai, kas tuva istabas temperatūrai. Attiecīgi apkures sistēmām jāpiesilda tikai nelielā gaisa temperatūras starpība.
 • Ja neviens no iepriekšējiem pasākumi netiek plānots, tad viens no pieejamākajiem kontrolētas gaisa pieplūdes mehānismiem ir ventilācijas risinājums REHAU Climamat, kas darbojas nesaistīti ar loga konstrukciju, attiecīgi nepasliktina arī loga siltumnoturības parametrus. Pastāvīgu gaisa pieplūdi iespējams risināt arī ar blīvgumijās iestrādātu risinājumu „Air-comfort" 
 
SIA AA Energy Windows ir noslēdzis 31.05.2023 līgumu Nr. SKV-L-2023/307 ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.